عقاب الاعمال2

به محضر

حضرت امام سیدنا و مولانا ابوالحسن علی ابن موسی الرضا علیه آلاف التحیه و الثناء

صلواتی هدیه بفرمایید

مجازات صلوات نفرستادن بر پیامبر در نماز و هنگامى که نام او را مى برند .
امام صادق علیه السلام فرمودند: کسى که نماز بخواند و در نماز بر پیامبر صلى الله علیه و آله صلوات نفرستد ، با نماز خود راه غیر بهشت را پیموده است .
رسول خدا صلى الله علیه و آله فرمودند: کسى که نام مرا پیش او ببرند و بر من صلوات نفرستد و به جهنم برود ، خداوند او را از رحمت خود دور گرداند . و نیز فرمودند: کسى که نام مرا پیش او ببرند و او صلوات بر من را فراموش کند ، در راه بهشت به اشتباه مى افتد .
مجازات دشمن و منکر ولایت و جانشینى امیرالمومنین و شک کننده در این مطلب
1. امام صادق علیه السلام فرمودند: شرابخوار مانند بت پرست است و دشمن آل محمد بدتر از اوست .
عرض کردم : فدایت گردم چرا؟
فرمودند: زیرا بدون تردید بالاخره روزى شرابخوار مشمول شفاعت خواهد شد ، ولى اگر اهل آسمان و زمین دشمن اهل بیت را شفاعت کنند شفاعت آنها پذیرفته نخواهد شد .
2. راوى مى گوید: از امام کاظم علیه السلام شنیدم که فرمودند: همانا خداوند عزوجل در وقت هر نماز براى بندگان مومن و معتقد خود رحمت مى فرستد و براى عده اى دیگر لعنت .
عرض کردم : براى چه کسانى ؟
فرمودند: براى کسانى که حق ما را انکار کرده و ما را تکذیب کردند .
3. امام صادق علیه السلام نقل مى نماید که امام باقر علیه السلام فرمودند: خداى متعال امام على علیه السلام را نشانه اى بین خود و خلقش قرار داده است که و جز او نشانه دیگر نیست ؛ پیرو او مومن و منکر او کافر و کسى که بر او شک کند ، مشرک است .
4. راوى مى گوید: از امام صادق علیه السلام شنیدم که فرمودند: اگر همه مردم روى زمین ولایت امام على علیه السلام را انکار کنند ، خداوند همه آنها را عذاب نموده و به جهنم مى برد .
5. امام صادق علیه السلام فرمودند: جبرییل بر پیامبر صلى الله علیه و آله فرمود: خداوند به تو سلام رسانیده و مى فرماید: آسمانهاى هفتگانه و آنچه در آنهاست و نیز زمینهاى هفتگانه و آنچه روى آنهاست و را آفریده و هیچ مکانى را ارجمندتر از رکن و مقام نیافریدم . اگر بنده اى از هنگامى که آسمانها و زمینها را آفریدم در این مکان به درگان من دعا کند ، سپس در حالى که منکر ولایت على علیه السلام است مرا ملاقات کند: او را به صورت به جهنم مى افکنم .
6. میسر گوید: به دیدن امام صادق علیه السلام رفته و به او عرض کردم : فدایت گردم ! همسایه اى دارم که فقط با صداى او بیدار مى شوم یا قرآن خوانده ، آیات آن را تکرار کرده و گریه و تضرع مى کند ، یا با گریه و تضرع دعا مى کند ، مى گویند او از همه حرامهاى خداوند پرهیز مى کند .
آن حضرت علیه السلام فرمودند: اى میسر! آیا اعتقادات تو را هم دارد؟
عرض کردم : خداوند مى داند .
سال آنده که به حج رفتم ، از اعتقادات او پرسیدم : معلوم شد که اصلا ولایت اهل بیت را ندارد . دوباره به دیدار آن حضرت رفته و از آن مرد سخن گفتم .
او دوباره سوال سال گذشته را تکرار نموده و فرمودند: آیا به اعتقادات تو معتقد است ؟
عرض کردم : خیر .
فرمودند: اى میسر کدام نقطه زمین محترم تر است ؟
عرض کردم : خدا و رسول او و پسر رسولش داناترند .
فرمودند: اى میسر! بین رکنو مقام یک گلزار از گلزارهاى بهشت و بین قبر رسول خدا و منبر او نیز گلزار دیگرى از گلزارهاى بهشت است . اگر خداوند عمر بنده اى را آن قدر طولانى نماید که هزار سال بین رکن و مقام و بین قبر رسول خدا و منبرش ، او را عبادت کند؛ آنگاه همان گونه که قوچ زیبا را ذبح مى کنند ، او را مظلومانه در بسترش بکشند و سپس بدون ولایت ما خداوند عزوجل را ملاقات کند ، سزاوار است که خدا او را با صورت به آتش جهنم بیفکند .

احادیث ثواب الاعمال

احادیث عقاب الاعمال

/ 0 نظر / 10 بازدید