ثواب الاعمال 15

به محضر

حضرت امام سیدنا و مولانا ابوالحسن علی ابن موسی الرضا علیه آلاف التحیه و الثناء

صلواتی هدیه بفرمایید


 

ثواب قرائت سوره شمس ، لیل ، ضحى ، و شرح

امام صادق علیه السلام فرمودند: کسى که در شب یا روز سوره لیل ، شمس ، ضحى و شرح را زیاد بخواند، چیزى در کنار او نیست ، مگر این که براى او شهادت مى دهد؛ حتى مو، پوست ، خون ، گوشت ، رگها، اعصاب ، استخوانها، و همه ذرات وجودش که بر روى زمین است . پروردگار متعال نیز مى فرماید: شهادت شما در مورد بنده ام را پذیرفته و آن را روا گردانیدم . او را به بهشتهایم ببرید تا هر کجا را که مى خواهد انتخاب کند و آن جا را بدون منتى از من و تنها از روى لطف و تفضل من ، به او بدهید. و گواراى گواراى او باشد.

ثواب قرائت سوره کافرون و توحید
امام صادق علیه السلام فرمودند: کسى که سوره کافرون و توحید را در یکى از نمازهاى واجب خود بخواند، خداوند او، پدر و مادر و فرزندان پدر و مادرش را مى آمرزد، اگر بدبخت باشد نام او در دفتر بدبختها پاک شده و در دفتر سعادتمندان ثبت مى شود؛ خداوند زندگى سعادتمندانه اى به او ارزانى داشته ؛ او را شهید مى میراند و شهید برمى انگیزد..

ثواب قرائت سوره توحید
1. امام صادق علیه السلام فرمودند: کسى که در یک روز پنج نماز بخواند و سوره توحید در آن قرائت نکند، به او مى گویند: اى بنده خدا تو از نمازگزاران نیستى .
2. امام صادق علیه السلام فرمودند: کسى که به خدا و روز قیامت ایمان دارد، باید پس از نماز واجب خود سوره توحید را بخواند. کسى که این کار را انجام دهد، خداوند خیر دنیا و آخرت را به او عطا نموده و او و پدر و مادر و خواهران و برادرانش را مى آمرزد.
3. امیرالمومنین علیه السلام نقل مى کند که رسول خدا صلى الله علیه و آله فرمودند: کسى که به هنگام خواب صد بار سوره توحید ر بخواند، خداوند گناهان پنجاه سال او ر مى بخشد.
4. امام باقر علیه السلام از پدرش نقل مى نماید که رسول خدا صلى الله علیه و آله بر جنازه سعد بن معاذ نماز خواندند و فرمودند: نود هزار فرشته که جبرئیل نیز در آن بوده ، آمدند و بر او نماز خواندند. من از جبرییل پرسیدم چرا بر جنازه او نماز خواندید؟ جبرییل گفت : به خاطر این که نشسته و ایستاده ، سوار و پیاده و در حال رفت و بازگشت سوره توحید را مى خواند.
5. امام صادق علیه السلام فرمودند: کسى که به بستر خواب رود و یازده بار سوره توحید را بخواند، خداوند او را در خانه اش و خانه هاى اطرافش حفظ مى نماید.
6. راوى مى گوید از امیرالمومنین علیه السلام شنیدم که فرمودند: کسى که پس از نماز صبح یازده بار قل هو الله احد بخواند در آن روز گناهى از او سر نمى زند، گر چه شیطان خوار شود یعنى شیطان هر چه تلاش کند، نتواند انسان را به گناه بکشاند و بدین ترتیب خوار شود.

بقیه احادیث ثواب الاعمال

/ 0 نظر / 11 بازدید