جلسه 17

نفسی علی زفراتها محبوسة / یا لیتها خرجت مع الزفرات

ماه خدا
نویسنده : یونس - ساعت ٥:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۳/٢٤
 

حلول ماه مبارک رجب و ولادت حضرت باقر العلوم(ع) بر جمیع شیعیان  مبارک باد

سه روایت در فضیلت ماه مبارک رجب

1. امام صادق علیه السّلام فرمودند: همانا نوح در روز اول رجب سوار کشتى شد و به همراهان خود دستور داد این روز را روزه بگیرند. و فرمود: هر کس این روز را روزه بگیرد، جهنم باندازه دورى مسافت یک سال از او دور خواهد شد و کسى که هفت روز روزه بگیرد، درهاى هفتگانه جهنم بر وى بسته خواهند شد و کسى که هشت روز روزه بگیرد، درهاى هشتگانه بهشت براى او باز مى‏شوند و کسى که پانزده روز روزه بگیرد، حاجتش داده خواهد شد و کسى که بیشتر روزه بگیرد خداى عز و جل ثواب بیشترى به او عنایت مى‏فرماید.(ثواب الاعمال ص 115)

2. امام کاظم علیه السّلام فرمودند: رجب رودخانه‏اى است در بهشت سفیدتر از شیر و شیرین‏تر از عسل. کسى که یک روز از رجب را روزه بگیرد، خداوند عز و جل از آن رودخانه به او عطا خواهد نمود. (ثواب الاعمال ص 115)

3. امام کاظم علیه السّلام فرمودند: رجب ماه بزرگى است که خداوند حسنات را در آن دو برابر نموده و گناهان را در آن پاک مى‏کند. کسى که یک روز از رجب را روزه بگیرد، جهنم باندازه مسافت صد سال از او دور خواهد شد و کسى که سه روز را روزه بگیرد، بهشت براى او واجب مى‏شود. (ثواب الاعمال ص 115)


ـ شیخ عباس قمی (رضی الله عنه) در مفاتیح الجنان روایت کرده که که اگر شخص قادر به روزه گرفتن نباشد هر روز صد مرتبه این تسبیحات را بخواند تا ثواب روزه را درک کند: سبحان الاله الجلیل سبحان من لا ینبغی التسبیح الّا له سبحان الاعز الاکرم سبحان من لبس العز و هو له اهل .(مفاتیح الجنان)

یادمان     باشد اگر حال خوشی       دست    بداد      جز برای    فرج یار    دعایی نکنیم

التماس دعا